Na tréningoch Aikido sa stretávame

pravidelne dvakrát v týždni.

utorok od 18:00 do 20:00 hod. a
nedeľa od 18:00 do 20:00 hod.

Do šatne prichádzame včas, aby sme sa mohli v kľude prezliecť a rozložiť žinenky. (K dispozícii máme originál judo tatami o rozlohe 130 m2.)

no images were found

Každý jeden tréning začíname rozcvičkou, čím prekrvíme a rozpohybujeme celé telo, no zároveň predchádzame zraneniam. V druhej časti sa venujeme pohybom tela (nôh a rúk), z ktorých sa v podstate skladá štruktúra cvičenia techník. V Aikido sú techniky založené prevažne na kruhových pohyboch. V poslednej časti úvodu sa venujeme precvičovaniu pádov, ktoré sú taktiež nevyhnutnou súčasťou cvičenia. Napokon sa vo dvojiciach venujeme samotným technikám. Precvičujú sa rôzne útoky z úchopov a úderov.
Okrem navštevovania rôznych seminárov po území SR ako aj za jej hranicami si aspoň raz do mesiaca organizujeme 4 hodinové cvičenie, ktoré vedie tréner z iného dojo.
Ako presne sa máme správať v dojo si môžeme prečítať (a prípadne vytlačiť) v Aikidošľabikári pre začiatočníkov ktorý nájdete v dokumentoch na tejto stránke.
Ku tréningom patria aj cvičenia so zbraňami. Cvičenci sa učia ako sa požívajú a čo s nimi robiť či už ich máme v rukách my alebo útočník. Medzi zbrane v Aikido patria džo (palica 128 cm), boken (meč) a tanto (nôž). Samozrejme že sa pre spestrenie nebránime ani iným aktivitám mimo tréningu, napr. cvičeniu aj s inými zbraňami ako je dlhá palica, nunchaku, trojcep, reťaz, kama, tonfa…

Nábor nových členov je každý tréning.